Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 32 to I stopień otyłości


Według wskaźnika BMI znalazłeś się w grupie osób cierpiących na otyłość. Jest to niebezpieczny dla Twojego zdrowia stan, dlatego zachęcamy Cię abyś teraz wykonał pierwszy krok i stawił czoła temu problemowi. Kilka cennych wskazówek, jak zbić 32 do wartości prawidłowej, znajdziesz poniżej.

Body Mass Index inaczej nazywany jest wskaźnikiem Queteleta II. Przedstawia relację między wagą a wzrostem. Obliczamy go przez podzielenie masy ciała przez wzrost podniesiony do kwadratu. Niestety nie jest to bardzo dokładny wskaźnik. Rozpiętość wyników jest tu dosyć wysoka. W przypadku otyłości I stopnia jest to przedział od 30 do 34,99, więc różnice wagi osiąganej przy wyliczeniach mogą wynosić nawet kilka kilogramów.

Nadmiar tkanki tłuszczowej, który zlokalizowany jest w okolicy brzucha (otyłość męska) odpowiada za większą liczbę chorób niż gdy tłuszcz zgromadzony jest w okolicach pośladków (tzw. otyłość żeńska). Przy tak słabym wyniku warto zatem zasięgnąć rady lekarza i wykonać podstawowe badania, które wskażą przyczyny lub ewentualne możliwości powikłań związanych z nadwagą, szczególnie, że jesteś mężczyzną.

Po wykluczeniu chorób, najistotniejszym aspektem jest oczywiście dobrze dobrana dieta oraz aktywność sportowa. Czasami ogranicza się to jedynie do zmiany nawyków żywieniowych, eliminacji pustych kalorii, więc wcale nie musi to oznaczać, że będziesz chodził głodny.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Najlepszy sposób zachowania zdrowia nie jeść, gdy się nie chce i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia.Bertrand Saadi z Szirazu