Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 30 to I stopień otyłości


Jak to pięknie być grubaskiem..., ale czy na pewno? W przypadku mężczyzn z BMI 30, nie można już tak mówić, ponieważ ten wynik oznacza otyłość, która przez lekarzy traktowana jest już jako choroba (w przeciwieństwie do nadwagi). A z chorobą trzeba walczyć. Wbrew pozorom, przy odpowiedniej pomocy i motywacji nie jest to takie trudne, ale o tym później.

Warto mieć na uwadze, że nie jest to precyzyjny i wystarczający wskaźnik aby ocenić stan zdrowia. Wskaźnika tego nie powinni sprawdzać mężczyźni z bardzo umięśnionym ciałem oraz dzieci (szczególnie rosnące). Osoby wysokie mają często niższe wyniki od osób niższych i jest to normalne, chociaż wynik 30 jest alarmujący w przypadku praktycznie każdej sylwetki.

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że zdrowy organizm nie potrzebuje takiej ilości tłuszczów jaką posiadasz. Zgromadzenie zbyt dużej ilości prowadzi do wielu schorzeń, jak na przykład cukrzyca, miażdżyca czy choroby wątroby. Dlatego warto zrobić podstawowe badania i zasięgnąć rady lekarza, by wykluczyć chorobowe przyczyny tak wysokiego Body Mass Index.

Po wykluczeniu powyższych aspektów tak wysokiego Body Mass Index, kluczowymi sprawami są odpowiednio dobrana dieta oraz większa ilość ruchu. Zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów w tym zakresie – wbrew pozorom nie jest do droga sprawa, a taka inwestycja zwróci się w najlepszy możliwy sposób - poprawi Twoje zdrowie, które jest bezcenne.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield