Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 29 to nadwaga


Cienka czerwona linia jest bardzo bliska do przekroczenia, musisz cos z tym zrobić! BMI 29 to wynik, który znajduje się w górnej części przedziału nadwagi (25 - 29,99), tuż pod otyłością, która jest już chorobą. Stan taki może być niebezpieczny dla zdrowia. Zachęcamy do pracy nad sobą, a przy odpowiedniej motywacji ta linia nigdy nie zostanie przekroczona.

Body Mass Index nie jest idealnym wyznacznikiem stanu zdrowia. Ocenić go może najlepiej lekarz po zrobieniu odpowiednich badań wykluczających medyczny aspekt nadwagi. Przy tak wysokim wyniku warto się do niego wybrać, gdyż powikłania nadwagi czy otyłości do której wiele nie brakuje, mogą być już bardzo poważne.

Nadwaga, choć jest popularną cechą w społeczności, gdzie nie ma problemów z dostępem do żywności, jest bardzo groźna. Nieskonsultowana ze specjalistą może spowodować wiele chorób czy powikłań. Mówiąc o specjaliście mamy na myśli odpowiedniego lekarza, który wykona niezbędne badania i pomoże podjęciu decyzji o odchudzaniu.

Przy wyniku równym 29 nieoceniona może być pomoc dietetyka i trenera. Nie uwierzysz, ale dobrze dobrane plany treningowe i żywieniowe wcale nie są drogie i przyśpieszają za to dosyć znacznie osiągnięcie pozytywnych wyników. Zachęcamy abyś choćby teraz zastanowił się nad swoim zdrowiem i podjął stosowne kroki.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia.Franklin Pierce Adams