Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 25 to nadwaga


Niestety, BMI 25 to już niestety nadwaga - i jest to zła wiadomość. Dobra natomiast jest taka, że wynik ten znajduje się w jej dolnej granicy i niewiele brakuje do normy. Zatem czemu nie spróbować poprawić swojego zdrowia i kondycji i zbić ten wynik do normy? Czytaj dalej i zobacz, jak możesz to osiągnąć.

Warto wspomnieć, że BMI nie jest dokładnym wskaźnikiem i analizować go należy z uwzględnieniem typu męskiej sylwetki (budowy ciała). W przypadku osób dorosłych (dla dzieci dtosuje się siatki centylowe), które są niskie i umięśnione, wynik 25 niekoniecznie musi być alarmujący. Gorzej, jeżeli masz naturalną lub atletyczną sylwetkę i jesteś wysoki.

Dowiedziono, że nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha odpowiada za większą liczbę chorób niż ten zgromadzony w okolicach pośladków. Niestety, ten pierwszy stan częściej dotyka mężczyzn. Choć nie tak daleko Tobie do normy, warto już teraz zadbać o swoje zdrowie i wygląd.

Czasem nawet mała zmiana nawyków żywieniowych oraz większa aktywność fizyczna może radyklanie poprawić sytuację. Specjaliści wiedzą jak to rozłożyć w czasie i jak dodatkowo Cię zmotywować. Celem nie musi być tylko obniżenie wagi, ale na przykład przekształcenie jej w ładną masę mięśniową i rzeźbę. Warto!

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield