Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 28 to nadwaga


Nadwaga pierwszego stopnia, która występuje przy BMI 28 to niebezpieczny stan zdrowia. Szczególnie należy zwrócić uwagę, że ten wynik leży w górnej granicy i jest dosyć bliski otyłości, która z kolei przez lekarzy traktowana jest już jako choroba. Sam zadaj sobie pytanie czy chcesz tę granicę przekroczyć, czy może wolisz wyglądać męsko i zdrowo się czuć? O tym, co możesz z tym zrobić, piszemy niżej.

Mimo, że twój wynik to nadwaga i to w górnej granicy (25 - 29,99), warto pamiętać, że nie jest to dokładny i wystarczający wskaźnik aby ocenić stan zdrowia. Osoby niskie i umięśnione mają wyższe wyniki od osób wysokich i jest to normalne. Tak czy inaczej, Body Mass Index 28, jest już alarmujący w przypadku praktycznie każdej sylwetki.

Nieocenionym pomocnikiem w obniżaniu masy jest odpowiedni porcja aktywności fizycznej. Zdziwisz się, ale dobrze rozpisany trening może znacznie przyśpieszyć efekty, a nie jest wcale drogi. Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie. Pamiętaj, że zbędną tkankę tłuszczową możesz też częściowo przerobić z muskulaturę, która poprawi wygląd i samoocenę.

Gdy połączysz ćwiczenia z odpowiednim planem żywieniowym, efekt może być piorunujący. Dobre nawyki żywieniowe sprawić mogą, że nie będziesz musiał ograniczać jedzenia – po prostu lepiej i zdrowiej to rozłożysz. Oczywiście pomóc w tym może tylko wiedza dobrego dietetyka oraz trochę samozaparcia. Czego z całej siły życzymy. Zmień swoje życie już teraz!

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.Platon