Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 27 to nadwaga


Niestety nie mamy dobrych informacji. Osiągnięty wynik oznacza nadwagę pierwszego stopnia i to w samym środku jej przedziału, który oscyluje między 25 a 29,99 . Stan, gdy BMI mężczyzny wynosi 27 może być niebezpieczny dla zdrowia. Wbrew pozorom, przy odpowiedniej pomocy i motywacji, polepszenie tego wyniku nie jest to takie trudne, ale o tym w dalszej części.

Zauważ, że mimo iż BMI dostarcza więcej informacji niż stanięcie na wadze, wciąż jest to niedokładny wskaźnik. Wyników tych nie powinni interpretować mężczyźni z bardzo umięśnionym ciałem. Jeżeli masz taką budowę, nie ma zbytniego powodu aby przejmować się nadwagą. Jeżeli jednak jest inaczej, zacznij działać, wciąż nasz tak samo blisko do normy co otyłości – wybór należy tylko do Ciebie!

Nadwaga, mimo że jest popularną cechą we współczesnym świecie może spowodować przywieszenie powstanie wielu chorób i powikłań, jak np.: cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby stawów, nowotwory, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, schorzenia wątroby, choroby stawów, czy choroba wieńcowa serca.

Zachęcamy do krytycznego spojrzenia na swoje nawyki w zakresie żywienia oraz aktywności sportowej. Dobry dietetyk i trener w dobie Internetu to wcale nie tak drogi wydatek, a potrafią znacznie przyśpieszyć efekty i nakierunkować je na przerobienie tłuszczu na ładną rzeźbę.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia.Ali Ibn Abi Talib