Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 26 to nadwaga


W przypadku mężczyzn wynik BMI równy 26 oznacza dolną granicę nadwagi pierwszego stopnia. Nie jest źle, ponieważ bardzo niewiele brakuje do normy, którą ocenia się w granicach 18,5 - 25 punktu, jednak nie jest też dobrze… Oczywiście normę tę obliczać powinny tylko dorośli mężczyźni o tradycyjnej budowie ciała. Co to oznaczy i jak możesz sobie pomóc? O tym w dalszej części opisu.

Warto abyś zauważył, że Body Mass Index mówi tylko o ocenie tkanki tłuszczowej. Nie bierze on pod uwagę jej rozmieszczenia, czy takich prozaicznych, ale ważnych elementów jak twój wiek i budowa ciała. Na przykład osoby wysokie mają dużo niższy wynik niż niskie i umięśnione - jest to zupełnie naturalne

Nadwaga nie jest jeszcze chorobą (otyłość już tak), ale zaniedbana może pomagać w powstaniu wielu niebezpiecznych chorób, jak: cukrzyca, miażdżyca, problemy ze stawami, wątrobą, sercem, czy nawet nowotwory. Szczególnie jesteś na to narażony jeżeli nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w okolicy brzucha (tzw. otyłość męska). Co z tym zrobić?

Zdrowy, męski organizm potrzebuje wbrew pozorom niewielkiej ilości tłuszczów. Zalecamy kontakt ze specjalistami, którzy pomogą w ocenie stanu zdrowia i doradzą odpowiednie ćwiczenia i dietę. Dobry specjalista pomoże w dużo krótszym czasie osiągnąć zadziwiające efekty, nie tylko poprzez obniżenie BMI i wagi, ale przerobienia jej na ładną sylwetkę i mięśnie. Zachcamy do tego pozytywnego wysiłku, opłaci się gdy zobaczysz spojrzenia kobiet ;)

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia.Franklin Pierce Adams