Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 24 to wartość prawidłowa (norma)


Norma oscyluje między 18,5 – 25. Jak nietrudno zauważyć, wynik BMI mężczyzny równy 24 znajduje się w górnych jej granicach – blisko nadwagi. Nie ma się jednak czym martwić, wciąż jest on bardzo dobry.

Należy wyraźnie podkreślić, że BMI nie jest precyzyjnym narzędziem, a analiza jego wyników zależeć powinna od innych czynników, takich, jak typ (budowa) sylwetki, czy wiek. Jeżeli jesteś wysoki i masz atletyczną budowę ciała, możesz być spokojny, jednak dla osoby niskiej wynik Body Mass Index 24 może być alarmujący.

Niezależnie od wyniku, nikt nie oceni stanu zdrowia lepiej niż lekarz lub dietetyk. Warto abyś pomyślał o ćwiczeniach fizycznych. Być może będzie to sposobem na przeistoczenie zbędnych kalorii (o ile je posiadasz) w tkankę mięśniową i dobry wygląd.

Zachęcamy też do krytycznego spojrzenia na swoje nawyki żywieniowe. Nie chodzi tu nawet o kalorie, z którymi raczej nie masz problemów, ale o zdrowy tryb życia i lepsze samopoczucie. Dzięki połączeniu odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną, możesz poczuć się jeszcze lepiej niż teraz - czego serdecznie życzymy!

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield