Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 23 to norma


Gratulujemy bardzo dobrego wyniku! Body Mass Index równy 23 to praktycznie środek normy, która kształtuje się w granicach 18,5 – 25! Czyli nie ma powodów do zmartwień, a nawet jest się z czego cieszyć.

Warto pamiętać, że Body Mass Index nie jest dokładnym wskaźnikiem oceny stanu tkanki tłuszczowej. Inna powinna być jego ocena dla mężczyzn niskich, a inny dla wysokich o atletycznej budowie. W tym przypadku, przy górnej granicy normy BMI równe 23 lepiej wróżyć powinno tym pierwszym.

Niezależnie od wyniku, który jest przecież dosyć dobry, warto pomyśleć o zwiększeniu aktywności fizycznej. Pozwoli to nie tyle kontrolować masę ciała, co zadbać o odpowiednią jego budowę, co jest istotną rzeczą w męskiej hierarchii potrzeb. Poczujesz się dzięki temu męsko i zdrowo.

Pomyśl również o swoich nawykach żywieniowych. Zapewne tu też jest sporo do zrobienia i wiele rzeczy wymaga poprawy. Dobry dietetyk potrafi nie tylko zadbać o odpowiednią wagę, która w tym przypadku jest przecież idealna, ale również o dostarczenie takich składników odżywczych, które wpływ mieć będą na zdrowie i budowę sylwetki.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield