Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 22 to wartość prawidłowa


Gratulujemy bardzo dobrego współczynnika. Trafiłeś w sam środek normy, która kształtuje się w granicach 18,5 – 25! W przypadku mężczyzny BMI 22 to jak najbardziej powód do radości.

Jak podają źródła, należ zwrócić uwagę, że Body Mass Index nie jest idealnym wyznacznikiem masy ciała, ponieważ nie bierze pod uwagę tak ważnych czynników jak budowa sylwetki czy wiek. Na przykład BMI Yohanna Diniza przy wadze 59 kg i wzroście 185 cm wynosiło zaledwie 17,24 – co teoretycznie określane jest niedowagą. Warto pamiętać więc, że analiza i właściwa interpretacja wskaźnika BMI zależy od budowy i typu sylwetki.

Oczywiście, niezależnie od wyniku, należy inwestować w swoje zdrowie. Warto zecydować się na dodatkowe ćwiczenia fizyczne, na przykład na siłowni, kształtujące sylwetkę i mięśnie. Dzięki temu kolejną korzyścią, oprócz samego zdrowia, będą pełne uznania spojrzenia kobiet ;)

Własciwie dobrana dieta pomoże w osiągnięciu tych zamierzeń. Jest to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia – nawet w przypadku tak dobrego wyniku, gdy masz BMI = 22. Zachęcamy do zmieniania nawyków żywieniowych na zdrowsze - samodzielnie lub z pomocą profesjonalisty.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.Leonardo da Vinci