Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 20 to norma


Gratulujemy, gdyż współczynnik masy ciała znajduje się w normie, którą określamy w przypadku mężczyzn dla wyniku z przedziału 18,5 – 25. Nie ma tutaj więc podstaw do niepokoju – wręcz przeciwnie. Jak można zauważyć, wynik BMI 20 znajduje się w dolnej granicy tego przedziału.

Warto pamiętać, że wskaźnik Body Mass Index nie jest dokładnym narzędziem i inna będzie interpretacja tego wskaźnika dla mężczyzn niskich, a inna dla wysokich o atletycznej budowie. W tym przypadku, przy dolnej granicy normy BMI równe 20 lepiej wróży tym drugim.

Warto dodatkowo zadbać o swoje zdrowie, nawet gdy wskaźnik wagi do wzrostu znajduje się w normie. Dobrym pomysłem może być aktywność fizyczna budująca tkankę mięśniową, prowadzące do poprawy wyglądu sylwetki. Zachęcamy do tego rodzaju wysiłku.

Jak wiadomo, dobrze dobrana dieta to nie tylko rozwiązanie dla osób chcących poprawić swoja wagę, ale również dla tych, którzy mają ją na odpowiednim poziomie. Zachęcamy zatem do korzystania z dobrodziejstw nauki w kształtowaniu lepszych nawyków żywieniowych oraz do dodatkowej aktywności fizycznej poprawiającej nie tylko budowę ciała, ale i nastrój czy odbiór u płci przeciwnej ;)

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.Jan Kochanowski