Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 19 to wartość prawidłowa


Wynik taki oznacza normę, choć znajduje się w jej dolnych granicach – bardzo blisko niedowagi. W przypadku mężczyzn norma określana jest, gdy Body Mass Index znajduje się w przedziale 18,5 – 25.

Trzeba zaznaczyć, że wyniki BMI należy analizować z uwzględnieniem właściwemu sobie typowi męskiej sylwetki. W przypadku dorosłych osób (bo tylko dla osób dorosłych ma zastosowanie ten wskaźnik) o atletycznej budowie i wysokim wzroście wynik 19 to bardzo dobra wiadomość.

Oczywiście, niezależnie od wyniku warto dbać o swoje zdrowie. Dobrym pomysłem, szczególnie w przypadku panów, jest zwiększenie aktywności (na przykład wizyta na siłowni). Zapewne nabranie tężyzny i poprawa sylwetki to bardzo dobry pomysł dla osób znajdujących się na dolnej granicy normy – jest tu duże pole do działania.

Odpowiednio dobrana dieta poprawi samopoczucie i wygląd, oraz będzie miała wpływ na stan zdrowia. W połączeniu z ćwiczeniami fachowo dobrana dieta jest doskonałym sposobem na lepsze samopoczucie i to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Zatem nawet przy tym dobrym wyniku BMI zachęcamy do dodatkowego wysiłku i dbania o swoje ciało.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.Leonardo da Vinci