Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 18 to niedowaga


Zgodnie z poszerzoną klasyfikacją BMI mężczyzny pomiędzy 17 a 18,49 oznacza niedowagę. Oczywiście, norma ta obliczana jest dla dorosłego mężczyzny o standardowej budowie ciała.

Jeżeli jesteś wysoki i o atletycznej budowie, taki wynik nie musi od razu budzić niepokoju. Natomiast jeżeli jesteś osobą niską i posiadasz wskaźnik Body Mass Index równy 18, to jednak mimo tego, że jest to bardzo blisko normy, stan ten może być niebezpieczny dla zdrowia.

Zalecamy abyś skonsultował swoją wagę z lekarzem lub dietetykiem - szczególnie jeżeli jesteś osobą młodą. Niedowaga może skutkować wieloma chorobami, ale również jej przyczyna może wynikać z groźnej choroby. Warto zatem zbadać swój stan zdrowia aby wykluczyć wszystkie medyczne przyczyny niższej wagi.

Z naturalną niedowagą można poradzić sobie za pomocą odpowiednio dobranej diety. Tu przydaje się wiedza i doświadczenie dietetyka. Mężczyźni często łączą przybieranie na wadze z ćwiczeniami fizycznymi, budującymi tkankę mięśniową. Jest to doskonały sposób na dodatkową motywację do poprawy BMI, ponieważ oprócz zdrowia poprawia też sylwetkę, a co za tym idzie - to, jak jesteś postrzegany przez płeć piękną.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Najlepszy sposób zachowania zdrowia nie jeść, gdy się nie chce i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia.Bertrand Saadi z Szirazu