Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 17 to niedowaga


W przypadku mężczyzn, jak i kobiet, występowanie niedowagi przyjmuje się, gdy wskaźnik BMI spada poniżej 18,5. Oczywiście, norma ta obliczana jest dla osoby dorosłej o tradycyjnej budowie ciała. Kulturyści mogą mieć wynik wskazujący otyłość, za to wysokie osoby o atletycznej budowie często mają wynik wskazujący na niedowagę. W tym wypadku nie jest to nic groźnego.

Body Mass Index wynoszące 17 jest bliskie górnej granicy, więc nie można mówić o wychudzeniu, a jednak taki stan może być niebezpieczny dla zdrowia, szczególnie w przypadku osób młodych.

Jeżeli jesteś mężczyzną niskiego wzrostu, powinieneś przyjrzeć się dokładniej swojemu zdrowiu, gdyż jest wiele poważnych chorób, które mogą skutkować utratą masy ciała (gruźlica, AIDS czy nowotwory). Warto zatem zasięgnąć rady lekarza i dietetyka oraz pracować nad sobą.

Na twój stan zdrowia wpływ mieć będą nawet drobne zmiany w nawykach żywieniowych – do których to zmian, wskazanych przez dietetyka, gorąco zachęcamy. Również praca nad tężyzną fizyczną i wysiłek odpowiednio budujący mięśnie poprawić mogą zdrowie i samopoczucie – wszak któż nie chce męsko wyglądać? Zachęcamy zatem do odwiedzenia dietetyka i pracy nad swoją masą ciała, aby przy następnej kalkulacji wynik był w granicach normy.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.Jan Kochanowski