Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 16 to wychudzenie


Niestety nie mamy dobrych wiadomości - wychudzenie to stan groźny dla zdrowia. Jego występowanie stwierdza się, gdy Body Mass Index mężczyzny spada poniżej 17. Choć przypadłość ta dotyka najczęściej kobiet, również w przypadku mężczyzn może stanowić duży problem – szczególnie, gdy jesteś osobą młodą (pamiętaj, że dla dzieci stan wagi określa się za pomocą siatek centylowych).

BMI mężczyzny wynoszące 16 może być już poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Oczywiście, jest to tylko norma i osoby wysokie o atletycznej budowie ciała nie powinny zbytnio się niepokoić. Jakkolwiek, po uzyskaniu takiego wyniku, zalecana jest wizyta u lekarza.

Wychudzenie może byś spowodowane przez groźne choroby (AIDS, gruźlica, pasożyty itd.),dlatego należy skonsultować się z lekarzem. Dodatkowo powikłania wynikające z tak niskiej wagi mogą być groźne w przyszłości. Najbardziej znanym przykładem jest tutaj anoreksja, często prowadząca do śmierci osoby chorej. Należy więc zbadać swój stan zdrowia.

W przypadku BMI wskazującego na wychudzenie, oprócz wizyty u lekarza (który zleci wykonanie odpowiednich badań) warto również skonsultować się z dietetykiem. Wskaże on istotne elementy diety oraz doprowadzi do zmiany na lepsze nawyków żywieniowych tak, abyś poprawił swoja wagę. Zachęcamy zatem do pracy nad swoją wagą i sylwetką. Powodzenia!

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.Platon