Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 34 to I stopień otyłości


Twój wynik BMI równy 34 informuje, że chorujesz na otyłość. Ten stan niestety niesie ryzyko wielu poważnych powikłań dla Ciebie. Abyś podjęła właściwe zmagania z tym problemem zamieszczamy kilka przydatnych informacji jak i gdzie możesz szukać pomocy.

Zauważ, że otyłość I stopnia ocenia się w granicach 25 – 34,99. Wynik 34 leży w górnej części. W związku z tym, mimo wszystkich niedoskonałości tego algorytmu, jest to już zbyt poważna otyłość aby ją bagatelizować.

Nieleczona może powodować wiele chorób (schorzenia wątroby, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca,  choroby stawów, nowotwory czy choroba wieńcowa serca) i konieczna może być wizyta u lekarza, który wykona niezbędne badania i wykluczy chorobowe aspekty tak niskiego BMI.

Najważniejszym aspektem (po wykluczeniu chorób) jest oczywiście dobrze dobrana dieta oraz aktywność sportowa. Czasami ogranicza się to jedynie do zmiany nawyków żywieniowych, eliminacji pustych kalorii itd. Wcale nie musisz chodzić głodna. Powodzenia!

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield