Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 30 to I stopień otyłości


Każdy wynik równy lub większy od 30 jest podstawą do wstępnego rozpoznania otyłości, która jest chorobą i wymaga leczenia. Zasięgnij pomocy i dowiedz się więcej o tym, jak możesz uniknąć niebezpiecznych dla Twojego zdrowia i życia powikłań.

Mimo, że twój wynik BMI to 30, warto pamiętać, że nie jest to dokładny i wystarczający wskaźnik, aby w pełni ocenić stan zdrowia. Wskaźnika tego nie powinny sprawdzać kobiety w ciąży, te z bardzo umięśnionym ciałem oraz dzieci. Osoby wysokie mają często niższe wyniki od osób niższych i jest to normalne, chociaż wynik 30 jest już alarmujący w przypadku praktycznie każdej sylwetki.

Zdrowy organizm potrzebuje mniejszej ilości tłuszczu, niż posiadasz. Zgromadzenie jego zbyt dużej ilości prowadzi do wielu schorzeń, jak na przykład: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroby wątroby. Dlatego warto zrobić podstawowe badania i zasięgnąć porady lekarza, by wykluczyć chorobowe przyczyny tak wysokiego Body Mass Index.

Pewnie nie pierwszy raz to słyszysz, ale już najwyższy czas się zmotywować i skorzystać z odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń. Tylko właściwe odżywianie w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami dają szansę na poprawę Twojego BMI. Odpowiednich nawyków żywieniowych trzeba skądś się nauczyć, dlatego też dobry dietetyk jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Dodatkową motywacją niech będzie dla Ciebie lepsze samopoczucie, zdrowie i piękny wygląd. Zachęcamy do zainwestowania w siebie, a wysiłek ten będzie skutkował poprawą zdrowia, wyglądu i samopoczucia, oraz obniżeniem wskaźnika BMI.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia.Ali Ibn Abi Talib