Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 31 to I stopień otyłości


Niestety osiągnęłaś wynik BMI 31, który oznacza otyłość. Stan ten wymaga Twojej niezwłocznej reakcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami i podjęcia walki z tą chorobą (wg lekarzy otyłość w przeciwieństwie do nadwagi jest już chorobą).

Body Mass Index inaczej nazywany jest wskaźnikiem Queteleta II. Przedstawia relację między wagą a wzrostem. Obliczamy go przez podzielenie masy ciała przez wzrost podniesiony do kwadratu. Nie jest to niestety dokładny wskaźnik. Rozpiętość wyników jest to dosyć wysoka. W przypadku otyłości I stopnia (przedział 30 – 34,99) różnice wagi osiąganej przy wyliczeniach mogą wynosić nawet kilka kilogramów. Pocieszające jest tylko to, że wynik 31 znajduje się w dolnej granicy.

Otyłość jest popularną chorobą w społeczności, gdzie nie ma problemów z dostępem do żywności. Mimo tego, zaniedbana jest bardzo groźna i może spowodować wiele chorób czy powikłań, jak na przykład: cukrzyca, miażdżyca, schorzenia wątroby, nadciśnienie, choroby stawów, nowotwory czy choroba wieńcowa serca. Warto zatem wykonać odstawowe badania i skonsultować je z lekarzem.

Oczywiście nawet z tak wysokim BMI nie jest z późno do pracy nad sobą. Wspomnimy oczywisty fakt, że podstawowym elementem, który pomoże Tobie w odzyskaniu odpowiedniej masy ciała jest dieta oraz aktywność fizyczna. Połączone w odpowiednio dobranych i bezpiecznych proporcjach, które ustalą specjaliści dają gwarancję powodzenia. Zachęcamy do konsultacji w tym zakresie. Odpowiednia pomoc daje dużą dawkę motywacji i zwraca się w bezcenny sposób – poprawia zdrowie, które jest tu najważniejsze.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.Awicenna