Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 28 to nadwaga


Według tak zwanej poszerzonej klasyfikacji, w przypadku kobiet, wynik pomiędzy 25 – 29,99 to nadwaga I stopnia. Oczywiście - norma ta obliczana jest dla dorosłej kobiety o standardowej budowie ciała. BMI 28, jak łatwo zauważyć, znajduje się w środku tego przedziału. Warto zatem zapytać sobie pytanie: czy dalej ma rosnąć, czy może lepiej swoją wagę obniżyć do właściwych proporcji? Jak się zaraz przekonasz, wcale nie musi być to takie trudne.

Mimo, że Body Mass Index dostarcza więcej informacji niż proste ważenie, wciąż jest to dosyć niedokładny wskaźnik. Wyników tych nie powinny interpretować kobiety w ciąży, te z bardzo umięśnionym ciałem oraz dzieci (tu używamy siatki centylowej).

Zdrowy organizm potrzebuje, wbrew pozorom, dosyć niewielkiej ilości tłuszczu. Zgromadzenie zbyt dużej jego ilości może prowadzić do wielu schorzeń, oraz, oczywiście, zmienia wygląd ciała. Zalecamy kontakt ze specjalistami (lekarz, dietetyk, trener), którzy pomogą w ocenie stanu zdrowia, ułożą dietę i doradzą odpowiednie ćwiczenia. Ponadto dieta ułożona przez dietetyka i właściwie dobrany zestaw ćwiczeń gwarantują znacznie szybsze osiąganie zamierzonych efektów (obniżenie BMI, a co za tym idzie poprawę zdrowia, spadek masy ciała i lepszy wygląd oraz samopoczucie).

Nie jest jeszcze za późno na to, by zacząć pracę nad poprawą swojej wagi. Nie jest niczym odkrywczym, gdy wspomnimy, że podstawowymi elementami, które pomogą Tobie w odzyskaniu odpowiedniej masy ciała są: dieta oraz aktywność fizyczna. Połączone razem w odpowiednich proporcjach, ustalonych przez specjalistów, oraz indywidualnie dopasowanych do Ciebie, dają gwarancję powodzenia. Zachęcamy do konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie. Nie jest to przesadnie drogi wydatek, a stanowi on świetną inwestycję - ponieważ bardzo szybko przyniesie oczekiwane efekty. Zyskujesz także dużą dawkę motywacji do poprawy BMI oraz efekty w postaci poprawieniu stanu zdrowia, polepszenia samopoczucia i własnej samooceny, a także pięknej i seksownej sylwetki!

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.Jan Kochanowski