Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 25 to nadwaga


Dla kobiety wynik BMI równy 25 oznacza dolną granicę nadwagi pierwszego stopnia. Nie jest jednak tak źle, ponieważ bardzo niewiele brakuje do normy (którą ocenia się w granicach 18,5 – 24,99). Zachęcamy zatem abyś przeczytała pozostałe wskazówki, które pomogą w poprawie wyglądu, a przede wszystkim zdrowia i samopoczucia. Tak niewiele brakuje do dobrego BMI, czemu więc nie spróbować?

Wskaźnik, jakim jest Body Mass Index nie jest wskaźnikiem idealnym. Nie bierze on bowiem pod uwagę innych ważnych aspektów poza wzrostem i wagą. Ma on także inną poważną wadę: rozpiętość wyników jest dosyć wysoka. W przypadku nadwagi (którą ocenia się w granicach 25 – 29,99) rozpiętość i różnice wagi osiąganej przy wyliczeniach, mogą wynosić nawet kilka kilogramów. Warto zatem sprawdzać, bliżej której granicy znajduje się wynik. W tym wypadu jest to, na szczęście, dolna granica.

Nadwaga, w przeciwieństwie do otyłości nie jest jeszcze chorobą, ale zaniedbana może prowadzić do wielu schorzeń. Najgroźniejsze wśród nich to: miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, schorzenia wątroby, choroby układu kostno-stawowego, choroby nowotworowe czy choroba wieńcowa serca. Zachęcamy zatem do konsultacji ze specjalistą w kwestii swojej wagi - lekarzem i dietetykiem.

Nieodzownym elementem zdrowego trybu życia jest żywienie. Zachęcamy do krytycznego spojrzenia na swoje nawyki - z pewnością można tu coś poprawić. W ułożeniu właściwej diety i w zmianie na lepsze nawyków żywieniowych pomóc może dobry (profesjonalny) dietetyk. Dodatkowo swój wynik BMI dość szybko zbijesz dużo poniżej 25, zwiększając aktywność fizyczną. Wiadomo, że odpowiednio dobrany trening może znacząco wpłynąć na poprawę twojej sylwetki. Dzięki połączeniu dużej porcji ruchu z odpowiednia dietą poczujesz się zdrowo i kobieco, a także będziesz zadowolona ze swojej wagi i sylwetki.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

W zdrowym ciele zdrowy duch.Decimus Junius Juvenalis