Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 24 to wartość prawidłowa (w normie)


Wynik taki oznacza normę, choć, niestety, znajduje się w jej górnych granicach – bardzo blisko nadwagi. Normę określamy, gdy wynik oscyluje w przedziale 18,5 – 25, zatem BMI 24 jak najbardziej do niej należy.

Warto pamiętać, że wskaźnik Body Mass Index należy analizować i interpretować wyłącznie z uwzględnieniem wieku i typu sylwetki kobiety dorosłej (dzieci mierzymy za pomocą siatek centylowych).

Nikt nie oceni tak dobrze stanu zdrowia jak odpowiedni lekarz. Warto abyś pomyślała również o bardziej aktywnym trybie życia, ćwiczeniach fizycznych i ruchu, oraz o dotlenianiu organizmu. Pozwoli to nie tylko kontrolować masę ciała, ale także zadbać o zdrowie, o odpowiednią sylwetkę i atrakcyjny wygląd.

Nieodzownym elementem zdrowego trybu życia jest żywienie. Zachęcamy do krytycznego spojrzenia na swoje nawyki żywieniowe, a nawet współpracę z dietetykiem. Osoby o prawidłowej masie ciała też mają do tego prawo. Dzięki połączeniu prawidłowo zbilansowanej diety z aktywnością fizyczną poczujesz się zdrowo, kobieco i atrakcyjnie.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia.Ali Ibn Abi Talib