Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Boftrdy Mass Index wynoszące 23 to norma


Gratulujemy dobrego wyniku, ponieważ Body Mass Index wynoszący 23 to praktycznie środek normy, która kształtuje się w granicach 18,5 – 25! Czyli nie ma powodów do zmartwień - jest się z czego cieszyć!

Warto pamiętać, że wskaźnik Body Mass Index należy analizować i interpretować z uwzględnieniem wieku kobiety i typu posiadanej sylwetki. Przykładowo wysoka kobieta o atletycznej budowie ciała może mieć nawet niedowagę, co nie powinno być alarmujące. Inaczej będzie to wyglądało dla osoby niskiego wzrostu. W przypadku dzieci BMI nie jest odpowiednim narzędziem, ponieważ ich rozwój ocenia się na podstawie siatki centylowej.

Niezależnie od wyniku BMI kobiety, który w tym przypadku jest odpowiedni, warto pomyśleć o zwiększeniu aktywności fizycznej. Pozwoli to nie tyle kontrolować masę ciała, co zadbać o odpowiednioą jego budowę. Poczujesz się dzięki temu bardziej atrakcyjnie i zdrowo.

Właściwie dobrana dieta to krok w dobrym kierunku. Pomóc w jego wykonaniu może tylko profesjonalny dietetyk, ponieważ bardzo trudno samodzielnie zmienić nawyki żywieniowe. To rozwiązanie również dla tych, którzy nie mają problemu z wagą, a chcą po prostu zadbać o zdrowie, lepsze samopoczucie i poprawić swój wygląd. Pomyśl i o tym.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.Awicenna