Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 22 to wartość prawidłowa


Gratulujemy dobrego wyniku. Trafiłaś w sam środek normy (18,5 – 25! Body Mass Index wynoszące 22 to powód do zadowolenia.

Warto pamiętać, że wskaźnik Body Mass Index należy analizować i interpretować jedynie z uwzględnieniem wieku i typu sylwetki kobiety dorosłej (dzieci mierzymy za pomocą siatek centylowych). Dla przykładu wysoka kobieta o szczupłej budowie ciała może, wg wyliczonego wskaźnika BMI, mieć niedowagę, podczas gdy jej stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń.

Dobrym pomysłem, niezależnie od wyniku, jest zwiększenie aktywności fizycznej - na przykład wizyta na siłowni albo nawet ułożenie dobrze dobranego planu treningowego. Pozwoli to nie tylko kontrolować masę ciała, która w tym przypadku jest odpowiednia, ale zadbać o odpowiednią jego budowę. Poczujesz się dzięki temu kobieco i seksownie.

Zachęcamy też do zmiany na lepsze nawyków żywieniowych. Odpowiednia dieta to zdrowa, jędrna skóra, dobre samopoczucie – to po prostu zdrowie. W połączeniu z ćwiczeniami jest doskonałym rozwiązaniem również dla posiadaczek BMI 22.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu.Artur Schopenhauer