Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 21 to norma


Taki wynik to środek normy, czyli bardzo dobry stan. Norma uznawana jest dla wyników oscylujących w granicach 18,5 – 25. W związku z tym kobiece BMI równe 21 nie powinno budzić zastrzeżeń.

Jak podają źródła Body Mass Index nie jest jednak idealnym wskaźnikiem dla określania masy ciała. Na jego interpretację mają wpływ: budowa ciała (atletyczna wysoka kobieta może bezpiecznie mieć nawet niedowagę według tego wskaźnika), oraz wiek (w przypadku dzieci nie używa się tego przelicznika, dla nich stosuje się siatki centylowe).

Oczywiście, niezależnie od wyniki, warto inwestować w swoje zdrowie. Można rozważyć dodatkowe ćwiczenia fizyczne, kształtujące sylwetkę, bo która z nas nie chce wyglądać kusząco i kobieco?

Dobrze dobrana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. To nie tylko rozwiązanie dla osób chcących poprawić swoje BMI, ale również dla tych, których zadowala posiadany wskaźnik BMI, ale chcą poprawić swoją sylwetkę i samopoczucie. Zachęcamy do zmiany na lepsze nawyków żywieniowych i pracowania nad swoją dietą - aby być zdrowym i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.Jan Kochanowski