Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 20 to norma


Wynik ten to pożądany i prawidłowy stan. Choć jest to dolna granica normy (bliżej niedowagi) - normę określamy dla wyniku z przedziału 18,5 – 25, to nie ma tutaj żadnych podstaw do niepokoju – wręcz przeciwnie. To bardzo dobry wynik!

Warto pamiętać, że wskaźnik Body Mass Index należy analizować i interpretować z uwzględnieniem wieku i typu sylwetki kobiety dorosłej (dzieci mierzymy za pomocą siatek centylowych). Jeżeli kobieta jest niska, to warto uważniej przeanalizować ten wynik, jednak w przypadku kobiety wysokiej, o atletycznej sylwetce, wynik BMI 20 to bardzo dobra wiadomość.

Oczywiście, nawet w wypadku prawidłowego wyniku zawsze warto dbać o zdrowie. Dobrym pomysłem może być zwiększenie aktywności fizycznej, prowadzące do poprawy wyglądu sylwetki.

Jak wiadomo, dobrze dobrana dieta to nie tylko rozwiązanie dla osób chcących poprawić swoja wagę, ale również dla tych, którzy (jak w tym przypadku) mają ją na dobrym poziomie. Odpowiednie nawyki żywieniowe wpływają na zdrowie, wygląd skóry oraz samopoczucie. Zachęcamy do zdrowego odżywiania.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.Platon