Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 19 to wartość prawidłowa


Gratulacje, współczynnik masy do wzrostu znajduje się w normie (choć blisko niedowagi). Stan normy określamy, gdy Body Mass Index kobiety znajduje się w przedziale 18,5 – 25. Jak łatwo zauważyć, obecny wynik znajduje się w jego dolnej granicy.

Trzeba zaznaczyć, że wyniki BMI należy analizować z uwzględnieniem właściwemu sobie typowi damskiej sylwetki. W przypadku szczupłych osób o atletycznej budowie i wysokim wzroście wynik 19 nie powinien zupełnie dziwić. Oczywiście - wskaźnik ten przygotowany został z myślą o dorosłych kobietach – stosunek wagi do wzrostu dzieci ocenia się za pomocą siatek centylowych.

Mimo, że ten współczynnik wagi w stosunku do wzrostu określany jest jako norma, warto dodatkowo zadbać o swoje zdrowie. Dobrym pomysłem może być zwiększenie aktywności fizycznej, prowadzące do poprawy sylwetki. Zachęcamy do tego rodzaju wysiłku - będzie on miał pozytywny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale też na Twoje samopoczucie.

Pomóc w tej, skąd inąd dobrej sytuacji może też poprawa nawyków żywieniowych czylikontakt z odpowiednim dietetykiem. Dieta ma pozytywny wpływ na organizm nawet przy odpowiedniej masie ciała – nie tyle ze względu na wagę co dostarczanie odpowiednio zbilansowanych składników odżywczych, poprawiających wygląd i zdrowie.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield