Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 40 to III stopień otyłości (otyłość skrajna)


Taki wysoki wynik wskazuje, skrajną otyłość, która jest chorobą i wymaga natychmiastowej wielospecjalistycznej pomocy medycznej! Żaden mężczyzna nie może tego bagatelizować.

Body Mass Index to narzędzie pomocne w określaniu stanu masy ciała. Niestety nie rozgranicza on rodzajów budowy ciała oraz innych czynników. Z tak drastycznym wynikiem BMI 40 należy walczyć niezależnie od budowy ciała, ponieważ jest ot bezpośrednie zagrożenie zdrowia. To już zbyt poważny stan aby go bagatelizować.

Namawiamy abyś zgłosił się niezwłocznie do swojego lekarza, który zapewne dokona niezbędnych badań i pokieruje na dalsze leczenie. Zadbaj natychmiast o swoje zdrowie bo z otyłości można się wyleczyć.

W tym przypadku kluczowa może być zmiana nawyków żywieniowych. Wcześniej jednak lekarz musi wykluczyć inne ewentualności. Zadbaj o siebie i skorzystaj z pomocy dietetyka by dowiedzieć się jakie błędy popełniasz.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.Leonardo da Vinci