Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 39 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Otyłość kliniczna, bo tak inaczej nazywamy otyłość II stopnia jest już niestety klasyfikowana jako choroba i należy bezwzględnie zająć się tym problemem.  Jeżeli wynik mężczyzny wynosi 39 BMI, znajduje się on dodatkowo w górnej części przedziału, tuż poniżej skrajnej otyłości. Jest to bezwzględny sygnał, że należy udać się do lekarza!

Mimo, że wskaźnik jakim jest Body Mass Index, nie jest dokładny, tak wysokiego wyniku nie możesz bagatelizować. Należy wykonać niezbdne badania.

Jak wspomnieliśmy, polecamy natychmiastową konsultację z lekarzem, ponieważ nieleczona otyłość może spowodować wiele bardzo groźnych chorób, w tym na przykład:  miażdżyca, schorzenia wątroby, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu kostno-stawowego, choroby nowotworowe czy serca.

Mimo, ze w przypadku zaawansowanej otyłości klinicznej najpierw należy skonsultować się z lekarzem, pomocni w poradzeniu sobie z tą chorobą mogą być także dietetyk i trener osobisty. Zachęcamy do podjęcia wysiłku w stronę ratowania swojego zdrowia, samopoczucia i samooceny. Przy odrobinie samozaparcia a pewno się uda :)

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.Ernest Hemingway