Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 38 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Znajdujesz się w przedziale określanym jako otyłość kliniczna, która jest chorobą wymagającą leczenia. Co gorsze, twój wynik BMI wynoszący 38 leży w jej górnej granicy. Stan ten określany jest przez lekarzy jako choroba. Musisz koniecznie coś z tym zrobić.

Zauważ, że Body Mass Index nie jest idealnym narzędziem w ocenie stanu tkanki tłuszczowej. Nie bierze pod uwagę wielu istotnych czynników, które ocenić może tylko lekarz.

Nieleczona otyłość kliniczna, którą obrazuje wynik 38 może powodować wiele schorzeń i powikłań. Najgroźniejsze (ale nie wszystkie) z nich to cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroby wątroby czy nawet nowotwory. Zalecamy zatem kontrolę lekarską oraz wykonanie niezbędnych badań które to wykluczą.

Mimo, że najpierw zalecamy konsultację z lekarzem, pomocni w poradzeniu sobie z tą chorobą mogą być także dietetyk i trener osobisty. Przy odrobinie samozaparcia a pewno się uda obniżyć BMI poniżej nieszczęsnego wyniku 38.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia.Franklin Pierce Adams