Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 36 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Jak to fajnie być grubaskiem…., ale czy na pewno? Body Mass Index wynoszące 36 oznacza otyłość II stopnia (kliniczną), która jest już chorobą i wymaga leczenia. Nie możesz już czekać, czas podjąć męską decyzje i coś z tym zrobić.

Zauważ, że Body Mass Index nie jest idealnym wskaźnikiem zdrowia. Nie bierze pod uwagę wielu istotnych czynników, które ocenić może tylko lekarz. Mimo wszystkich niedoskonałości tego algorytmu, jest to już zbyt poważna otyłość aby ją bagatelizować. Lekarz na pewno wykona niezbędne badania i doradzi w sprawie następnych kroków.

Swoją wagę możesz przemienić w tkankę mięśniową, potrzeba tylko trochę samozaparcia i dobrego planu treningowego. To wcale nie jest taką drogą inwestycją na jaką wygląda.

Dobre żywienie to podstawa, gdy myślisz o chudnięciu. Ta chwilowa inwestycja zwraca się wielokrotnie podczas całego życia zatem warto zebrać w sobie trochę odwagi i spróbować. Czego z całych sił życzymy.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield