Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 35 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Otyłość II stopnia czy inaczej otyłość kliniczna w której dolnej granicy się znajdujemy, jest groźnym stanem, przez lekarzy uważanym za chorobę. Zobacz co możesz zrobić aby pomóc sobie, w przypadku gdy Twój BMI wynosi 35.

Tak niewiele brakuje Tobie do lepszego wyniku, że aż żal nie próbować ;) Pamiętaj jednak, że Body Mass Index nie jest wystarczającym i dokładnym wskaźnikiem. Nie bierze on pod uwagę tak istotnych rzeczy jak rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, pleć czy wiek osoby robiącej wyliczenia.

Polecamy skonsultować się lekarzem, który wykona niezbędne badania, ponieważ otyłość II stopnia jest już chorobą i może powodować wiele powikłań: cukrzyce, nadciśnienie tętnicze, problemy ze stawami, miażdżycę, schorzenia wątroby a nawet nowotwory. Należy wykluczyć też problemy zdrowotne jako czynnik zbyt wysokiej wagi, zanim zabierzesz się za dietę i ćwiczenia.

A skoro do diety i ćwiczeń doszliśmy, zdziwić się możesz jak tania jest pomoc specjalistów w tym zakresie oraz jak dużo możesz dzięki nim zyskać. Dobrze dobrana dieta pomoże nabyć odpowiednich nawyków żywieniowych do końca życia. To inwestycja, która procentuje przez cały czas. Życzymy motywacji w poprawie swojego zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

W zdrowym ciele zdrowy duch.Decimus Junius Juvenalis