Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 33 to I stopień otyłości


Niestety osiągnęłaś wynik BMI 33, który oznacza otyłość. Wynik ten wymaga Twojej niezwłocznej uwagi i reakcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami i podjęcia walki z tą chorobą, gdyż wg lekarzy otyłość w przeciwieństwie do nadwagi jest już chorobą.

Body Mass Index czyli inaczej wskaźnik Queteleta II przedstawia relację między wzrostem a wagą dorosłego człowieka. Oczywiście wskaźnik ten nie bierze pod uwagę wielu innych istotnych elementów mających wpływ na nadwagę, toteż nie może być traktowany jako dokładne wyliczenie. Odpowiednio stan zdrowia ocenić może tylko lekarz na podstawie zrobionych badań.

Otyłość jest popularną chorobą społeczną, w czasach w których nie ma problemów z dostępem do żywności. Mimo tego, zaniedbana jest bardzo groźna i może spowodować wiele chorób czy powikłań, jak na przykład: cukrzyca, nadciśnienie, choroby stawów, miażdżyca, schorzenia wątroby, nowotwory czy choroba wieńcowa serca. Warto zatem wykonać odstawowe badania i skonsultować je z lekarzem.

Podstawowymi elementami, które pomogą uzyskać dużo niższe BMI niż 33 i poprawią zdrowie są aktywność fizyczna i dieta. Oczywiście najpierw należy wykluczyć medyczne aspekty takiego wyniku.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Zadbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, jakie masz do życia.Jim Rohn