Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 31 to I stopień otyłości


Znalazłeś się w przedziale kwalifikującym Twój stan zdrowia do kategorii otyłości, bo tak właśnie klasyfikujemy BMI mężczyzny o wartości 31. Nie czekaj dłużej i podejmij konkretne kroki by uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Poniżej zamieszczamy kilka pomocnych wskazówek, by początek Twoich zmagań stał się łatwiejszy.

Pamiętaj jednak, że Body Mass Index mówi tylko o stopniu tkanki tłuszczowej, natomiast nie ocenia jej rozmieszczenia, które ma istotny wpływ na możliwe schorzenia. Nie bierze też pod uwagę tak ważnych aspektów jak Twoja sylwetka czy wiek. Osoby niskie i umięśnione mają często wynik wyższy od normy i nie jest to alarmujące. Jednak w wypadku wyniku 31 żadna sylwetka nie jest już wytłumaczeniem. Pocieszające jest tylko fakt, że wynik ten znajduje się w dolnej granicy otyłości.

Nieleczona może powodować wiele poważnych chorób: schorzenia wątroby, nadciśnienie, choroby stawów, nowotwory, cukrzyca, miażdżyca czy choroba wieńcowa serca. Konieczna może być wizyta u lekarza, który wykona niezbędne badania i wykluczy chorobowe aspekty tak niskiego BMI.

Pewnie nie pierwszy raz to słyszysz, ale przeczytasz kolejny raz: już najwyższy czas się zmotywować i skorzystać z odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych. Dodatkowa motywacją niech będzie lepsze samopoczucie, zdrowie i lepszy wygląd. Taki wysiłek na pewno się zwróci, zachęcamy.

Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi :)

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.Jan Kochanowski