Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 40 to III stopień otyłości (otyłość skrajna)


Twój wynik wskazuje, że cierpisz na skrajną otyłość i wymagasz natychmiastowej wielospecjalistycznej opieki medycznej.

Wskaźnik masy ciała czyli Body Mass Index od kilkunastu lat jest bardzo pomocnym narzędziem w określaniu stopnia nadwagi i otyłości. Należy jednak pamiętać, że czułość i specyficzność BMI nie wynosi 100% i wynik zależy także od budowy ciała np. u wysokiej kobiety o atletycznej budowie ciała może być fałszywie niski, choć w tym przypadku ten argument nie jest istotny - wynik BMI 40 jest skrajnie zbyt wysoki!

Zgłoś się niezwłocznie do swojego lekarza! Zadbaj natychmiast o swoje zdrowie! Z otyłości można się wyleczyć! Znajdujesz się w grupie wysokiego ryzyka rozwoju takich powikłań otyłości jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca.

Najczęstszą przyczyną otyłości jest tzw. otyłość prosta, alimentacyjna powstająca w wyniku nadmiaru dostarczanych w pokarmach kalorii w stosunku do ich wydatkowania. Zmiana nawyków żywieniowych w Twoim przypadku jest nieunikniona. Zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów dietetyków, których wiedza umożliwi ułożenie diety wg aktualnych potrzeb Twojego organizmu.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody.Czesław Klimuszko