Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 39 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Przy wyniku BMI 39 zbliżasz się do granicy skrajnej otyłości, która jest poważną chorobą i wymaga niezwłocznej interwencji lekarskiej. Nie możesz już czekać, czas by coś z tym zrobić.

Body Mass Index to narzędzie pomocne w określaniu stopnia przede wszystkim nadwagi i otyłości. Niestety jednak nie rozgranicza on rodzajów budowy ciała np. kobiety niskie, ale wysportowane o bardzo dobrze rozwiniętej tkance mięśniowej, która nie zawiera tłuszczu mogą mieć wynik wskazujący na nadwagę. Jednak z w wynikiem 39 należy walczyć niezależnie od rodzaju sylwetki. Jest to już zbyt poważna otyłość aby ją bagatelizować.

Udaj się do swojego lekarza i ocen stan swojego zdrowia! Otyłość jest główną przyczyną zagrażających życiu chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu.

Zmiana nawyków żywieniowych w Twoim przypadku jest kluczowa. Twój organizm w dużej mierze otrzymuje w pokarmach nadmiar tzw. 'pustych' kalorii. Zadbaj o siebie i skorzystaj z pomocy dietetyka by dowiedzieć się jakie błędy popełniasz.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.Platon