Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 38 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Znajdujesz się w przedziale określanym jako otyłość kliniczna, która jest chorobą wymagającą leczenia.

BMI wynoszące 38 określa stan, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Mimo, że Body Mass Index nie jest dokładnym wskaźnikiem i jego interpretacja zależeć może od budowy ciała czy wieku, w przypadku tak słabego wyniku, jakim jest 38 nie można się w ten sposób pocieszać.

Zalecamy niezwłoczną konsultację z lekarzem, którzy wykluczy medyczne aspekty tego stanu oraz pomoże obniżyć wynik BMI 38 do właściwych proporcji w odpowiedni i bezpieczny dla zdrowia sposób. Otyłość jest przyczyną poważnych chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu.

Kluczowym aspektem (po wykluczeniu tych chorobowych) jest oczywiście dobrze dobrana dieta oraz aktywność sportowa. Zachęcamy do tego wysiłku, szczególnie że wbrew pozorom, konsultacje z dietetykiem i trenerem nie są takie drogie a dostarczają mnóstwo wiedzy i pozytywnej motywacji.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham - ziemią i wszystkimi jej cudownościami.Katherine Mansfield