Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 37 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Twój wynik jest zakwalifikowany w kategorii otyłość kliniczna. Skonsultuj się koniecznie z lekarzem specjalistą celem oceny swojego zdrowia. Body Mass Index 37 jest już bardzo niepokojącym wynikiem.

Body Mass Index to narzędzie pomocne w określaniu stopnia nadwagi i otyłości. Mimo, że wyliczenie te obrazuje podstawową informację na temat nieprawidłowości, nie jest ono ze względu a swoją prostotę, w pełni miarodajnym wskaźnikiem.

Z wynikiem 37 jedyną osobą mogącą w pełni ocenić stan zdrowia jest lekarz. Zapewne wykona on niezbędne badania aby wykluczyć chorobowe przyczyny takiej otyłości oraz pomoże w dalszym jej leczeniu. Zachęcamy do tego wysiłku, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

Pewnie już to wiesz, ale czasem ważniejszym aspektem od przyjmowania małej ilości posiłków są odpowiednie nawyki żywieniowe. Zachęcamy do konsultacji z dietetykiem, który pomoże w tym względzie. W połączeniu diety z odpowiednim wysiłkiem fizycznym, możesz zbić swoje BMI dużo poniżej 37 oraz zyskać zdrowie, urodę i dobre samopoczucie.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.Ernest Hemingway