Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 36 to II stopień otyłości (otyłość kliniczna)


Niestety znalazłaś się w grupie osób z otyłością kliniczną, która jest już kwalifikowana jako choroba i wymaga leczenia. Zalecamy konsultacje u lekarza i niezwłoczne obniżenie BMI 36.

Warto pamiętać, że Body Mass Indeks nie jest precyzyjnym narzędziem a analiza jego wyników  dużej mierze zależy od budowy sylwetki i wieku. Jednak w przypadku tak wysokiego wyniku, niezależnie od Twojej sylwetki jest to już poziom alarmowy.

Zdrowy organizm potrzebuje mniejszej ilości tłuszczów niż posiadasz. Dzieje się tak, ponieważ kiedyś nasz gatunek borykał się z niedostępnością pożywienia a w dzisiejszych czasach w naszym kraju zazwyczaj nie ma tego problemu. Warto zatem pomyśleć nad swoim stanem zdrowia i koniecznie już teraz skonsultować się ze specjalistą.

Najczęstszą przyczyną otyłości jest tzw. otyłość alimentacyjna która powstaje w wyniku nadmiaru dostarczanych w pokarmach kalorii w stosunku do ich wydatkowania. Jedynie odpowiednie nawyki żywieniowe mogą tą sytuację poprawić – i tu otwiera się pole popisu dla dietetyka. Gdy połączysz dietę z większą aktywnością fizyczną na pewno poprawisz swoje BMI a zarazem zdrowie i samopoczucie.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia.Franklin Pierce Adams