Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 33 to I stopień otyłości


Według wskaźnika masy ciała znalazłaś się w grupie osób cierpiących na otyłość. Jest to niebezpieczny dla Twojego zdrowia stan, dlatego zachęcamy Cię abyś teraz wykonała pierwszy krok i stawiła czoła temu problemowi. Kilka cennych wskazówek, jak zbić BMI z 33 do normy znajdziesz poniżej.

Pamiętaj jednak, że Body Mass Index mówi tylko o stopniu tkanki tłuszczowej, natomiast nie ocenia jej rozmieszczenia, które ma istotny wpływ na możliwe schorzenia. Nie bierze też pod uwagę tak ważnych aspektów jak wiek czy sylwetka. Osoby niskie i umięśnione mają często wynik wyższy od normy i nie jest to alarmujące. Jednak w wypadku wyniku 33 żadna sylwetka nie jest już wytłumaczeniem.

Ciekawostka - nadmiar tkanki tłuszczowej, który zlokalizowany jest w okolicy brzucha (tzw. otyłość męska) odpowiada za większą liczbę chorób niż gdy tłuszcz zgromadzony jest w okolicach pośladków (otyłość żeńska). Przy tak słabym wyniku warto zatem zasięgnąć rady lekarza i wykonać podstawowe badania, które wskażą przyczyny lub ewentualne możliwości powikłań związanych z nadwagą.

Podstawowymi elementami, które pomogą uzyskać dużo niższe od 33 BMI i zdrowie jest dieta oraz aktywność fizyczna.  Oczywiście najpierw należy wykluczyć medyczne aspekty takiego słabego wyniku. Zachęcamy do konsultacji ze specjalistami w tym zakresie, którzy pomogą pozbyć się groźnych nawyków żywieniowych i przygotują dopasowane propozycje treningowe. Życzymy powodzenia.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia.Ali Ibn Abi Talib