Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 32 to I stopień otyłości


Znalazłaś się w przedziale kwalifikującym Twój stan zdrowia w kategorii otyłości (bo tak klasyfikujemy BMI kobiety 32. Nie czekaj dłużej i podejmij już dziś pierwsze kroki by uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Poniżej zamieszczamy kilka pomocnych wskazówek, by początek Twoich zmagań stał się mniej trudny.

Body Mass Index czyli inaczej wskaźnik Queteleta II przedstawia relację między wagą a wzrostem. Oczywiście nie bierze pod uwagę wielu innych istotnych elementów mających wpływ na nadwagę toteż nie może być traktowany jako dokładne wyliczenie. Odpowiednio stan zdrowia ocenić może tylko lekarz na podstawie zrobionych badań.

Oczywiście, niezależnie od wyniku, zawsze warto inwestować w swoje zdrowie. Warto rozważyć dodatkowe aktwności fizyczne a nawet konsultacje w tym zakresie z trenerem personanym. Która z nas nie chce wyglądać kusząco i kobieco?

Po wykluczeniu chorobowych aspektów tak wysokiego Body Mass Index, kluczowymi sprawami są oczywiście odpowiednio dobrana dieta oraz większa porcja ruchu. Zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów w tym zakresie – wbrew pozorom nie jest do droga sprawa a taka inwestycja zwróci się w najważniejszy sposób czyli poprawi zdrowie, które jest bezcenne.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.Leonardo da Vinci