Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 29 to nadwaga


Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Osiągnięty wynik oznacza nadwagę pierwszego stopnia i to zbliżoną do górnej granicy – niedaleko otyłości. Taki stan może być niebezpieczny dla zdrowia kobiety. Zachęcamy do przeczytania naszych porad i próby zmniejszenia BMI poniżej 29. Choć może myślisz inaczej, przy odpowiedniej pomocy specjalistów i z silną motywacją nie jest to takie trudne.

Warto pamiętać, że BMI nie jest dokładnym wskaźnikiem i analiza jego wyników zależy od budowy ciała, czyli od typu posiadanej sylwetki. W przypadku osób o niskim wzroście i umięśnionej sylwetce (głównie mężczyźni) Body Mass Index równy 29 nie jest aż tak alarmujący jak w przypadku osób wysokich. Oczywiście, wskaźnik ten przygotowany został z myślą o osobach dorosłych – dzieci ocenia się za pomocą siatek centylowych.

Nadwaga, choć jest popularną cechą w społeczności, gdzie nie ma problemów z dostępem do żywności, jest bardzo groźna. Nieskonsultowana ze specjalistą może być przyczyną wielu chorób czy powikłań (m. in.: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, schorzenia wątroby, choroby stawów, nowotwory czy choroba wieńcowa serca). Warto zatem wykonać podstawowe badania i skonsultować się z lekarzem i specjalistą (dietetyk).

Podstawowymi (i koniecznymi) elementami obniżającym wagę są: żywienie (dieta) oraz aktywność fizyczna. Zasada jest prosta: bilans przyjmowanych kalorii w stosunku do kalorii spalanych powinien być ujemny. W osiągnięciu takiego bilansu pomóc mogą specjaliści, którzy ustalą właściwą dietę (dietetyk) i rozpiszą odpowiednie ćwiczenia. Tylko właściwe odżywianie połączone z wysiłkiem fizycznym, zalecone i indywidualnie dobrane dla nas przez specjalistów, gwarantuje powodzenie i szybsze tempo osiagania zamierzonych rezultatów (poprawa zdrowia, obniżenie wagi i BMI, lepsze samopoczucie, wyższa samoocena i zadowolenie z własnej sylwetki). To inwestycja we własne zdrowie i gwarancja zadowalających efektów. Pierwszym krokiem jednak jest wykluczenie medycznych przyczyn tak wysokiego BMI, a dopiero w następnej kolejności zasięgnięcie porady u dietetyka. Wierzymy, że zechcesz zatroszczyć się o poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. A dzięki właściwemu odżywianiu i aktywności fizycznej poczujesz się zdrowo i pięknie! Czego z całego serca życzymy.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Według lekarzy jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, na co się nie ma chęci, picie tego, czego się nie lubi i robienie tego, czego by się wolało nie robić.Mark Twain