Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 27 to nadwaga


Wynik ten oscyluje w środku tak zwanej nadwagi pierwszego stopnia. Mimo, że BMI 27 nie oznacza jeszcze otyłości, warto zadbać o swoje zdrowie i obniżyć je do mniejszych wartości. Jak to osiągnąć? Najlepszym i wcale nie takim drogim rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistami, o czym będzie mowa w dalszej części opisu.

Pamiętajmy, że wskaźnik Body Mass Index mówi tylko o poziomie posiadanej tkanki tłuszczowej, natomiast nie jest wyznacznikiem jej rozmieszczenia. To właśnie rozmieszczenie tkanki tłuszczowej ma istotny wpływ na możliwe schorzenia. Dodatkowo wskaźnik BMI nie bierze też pod uwagę tak ważnych aspektów jak wiek czy typ sylwetki. Osoby wysokie mają często mniejsze wyniki od osób niższego wzrostu i jest to normalne.

Dowiedziono, że nadmiar tkanki tłuszczowej, który zlokalizowany jest w okolicy brzucha (tak zwana otyłość męska typu jabłko) odpowiada za większą liczbę chorób, niż ten zgromadzony w okolicach pośladków (żeńska typu gruszka). Warto zatem w tej kwestii zasięgnąć rady specjalisty (lekarz, ddietetyk). Specjalista pomoże zmniejszyć wskaźnik BMI daleko poniżej 27, zanim sytuacja przerodzi się w groźniejsze powikłania.

Zachęcamy też do krytycznego spojrzenia na swoje nawyki żywieniowe oraz zwrócenie uwagi na to, jak wygląda nasza aktywność fizyczna. Po wykluczeniu medycznych czynników nadwagi, to podstawowa sprawa dla poprawienia swojego BMI. Pomóc w tym może dobry (profesjonalny) dietetyk i własciwie (indywidualnie) ułożony plan treningowy. Zabierz się do tego jak najszybciej i poczuj się zdrowo, atrakcyjnie i kobieco!.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu.Artur Schopenhauer