Wychudzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 18 to niedowaga


W przypadku kobiet, według poszerzonej klasyfikacji, BMI pomiędzy 17 a 18,49 to niedowaga. Oczywiście - norma ta obliczana jest dla dorosłej kobiety o standardowej budowie.

Jeżeli jesteś wysoka i szczupła, takie lekkie odchylenie poniżej normy nie powinno budzić dużych emocji – to częsty wynik u wysportowanych osób. Jeżeli jednak nie jesteś wysoka, a twój wskaźnik Body Mass Index wynosi 18, stan ten może być niebezpieczny dla zdrowia. Na groźne powikłania w wyniku niedowagi szczególnie narażone są osoby młode.

Zalecamy, abyś skonsultowała swój stan wagi z lekarzem lub dietetykiem, ponieważ niedowaga może mieć swoją przyczynę w różnych chorobach, oraz może ona powodować wiele zdrowotnych powikłań. Warto się zbadać i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Z niedowagą najlepiej poradzić sobie za pomocą dobrze zbilansowanej i skutecznej diety (po wykluczeniu innych przyczyn). Odpowiednie żywienie poprawi Twoje zdrowie i samopoczucie, pozostawiając sylwetkę atrakcyjną i szczupłą. Zachęcamy Cię do zadbania o swoją wagę – poprawi to wynik BMI oraz Twoje samopoczucie, a ono jest najcenniejsze.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Według lekarzy jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, na co się nie ma chęci, picie tego, czego się nie lubi i robienie tego, czego by się wolało nie robić.Mark Twain