Wygłodzenie
Niedowaga
Norma
Nadwaga
Otyłość

Body Mass Index wynoszące 15 to wygłodzenie


To groźny dla zdrowia i życia stan, w którym niezbędna może być hospitalizacja. Wygłodzenie stwierdzane jest, gdy Body Mass Index spada poniżej 15. Najczęściej przypadłość ta dotyka kobiet. Oczywiście normę tą obliczać powinny tylko osoby dorosłe, ponieważ u dzieci stan wagi określa się za pomocą siatek centylowych.

BMI wynoszące 15 określa stan, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Należy natychmiast zasięgnąć rady lekarza specjalisty.

Wygłodzenie spowodowane może być przez wiele bardzo groźnych chorób, które należy wykluczyć. Nie chodzi tu tylko o anoreksję czy bulimię, ale również AIDS, pasożyty, gruźlicę czy nowotwory.

W przypadku BMI wskazującego na wygłodzenie należy wykonać odpowiednie badania, gdyż stan ten jest zagrożeniem dla życia. W przypadku wykluczenia chorób i po bezpośredniej pomocy szpitalnej, dalszej pomocy może udzielić psycholog oraz dietetyk. Zmiany w nawykach żywieniowych mogą diametralnie poprawić stan zdrowia. Wartościowa dieta pomoże także poprawić samopoczucie i wygląd.

Podziel się swoim BMI ze znajomymi :)

Najlepszy sposób zachowania zdrowia nie jeść, gdy się nie chce i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia.Bertrand Saadi z Szirazu